IMG_20200224_094538.jfif

Feuersteinova metoda pro dospělé 

Máte někdy pocit, že se svět kolem nás točí stále rychleji a stíhat ho je čím dál náročnější? Možná, že se někdy také cítíte zahlceni povinnostmi a úkoly. Jak se v nich vyznat? Jak se s nimi vypořádat? Jakou zvolit strategii?

Lektor: Ing. Hana Habartová

Pořádá: Barevný strom - stáří v pohodě

 

Datum: každé úterý od 6. 10. 2020, 9.00 do 10.30

Cena kurzu: 2700 Kč/12 lekcí

Pokud se v těchto situacích poznáváte a přemýšlíte, jak své dovednosti rozvinout, zveme vás do Meandru na kurz metodou Feuersteinova instrumentálního obohacování (FIE). Jde o ucelený a velmi dobře propracovaný systém pracovních listů, které komplexně rozvíjejí kognitivní funkce (např. soustředění, paměť, orientace v prostoru), schopnost myšlení v souvislostech a přináší kompetence řešit předložené problémy. Metoda přináší schopnost vytvořit si individuální a funkční strategii řešení, posiluje sebedůvěru, učí práci s chybou a rozpouští strach z toho, že člověk chybu udělá. Nemyslíte, že jsou to dovednosti, které se hodí ve všech oblastech života?

Kdo vás bude provázet?

Ing. Hana Habartová, trenérka paměti a lektorka metody Feuersteinova instrumentálního obohacování. Na pochopení fungování mozku a jeho efektivního používání pracuji se svými klienty od jara 2013 v kurzech i individuálních lekcích. Mimo jiné se věnuji také rehabilitaci mozku s těmi, kdo utrpěli jeho poškození. A právě tato práce ji dovedla k metodě Prof. Feuersteina. Zcela totiž koresponduje s Hančiným přesvědčením, že důležitější, než rekordy v počtech zapamatovaných informací jsou konkrétní přínosy do běžného života.

Jak to bude probíhat?

Kurz bude mít 12 setkání, během nichž budeme pracovat s instrumentem Uspořádání bodů. Budeme hodně přemýšlet, diskutovat, inspirovat se a rozšiřovat si úhly pohledu i vlastní možnosti.
Skupina kurzu bude uzavřená a je pro maximálně 10 lidí. I díky tomu se nejspíš setkáte s nejedním AHA momentem a určitě zblízka i sami se sebou.

Co s sebou?

Obyčejnou tužku a gumu. Všechno ostatní dostanete.

 

Využijte možnost ochutnávkové lekce, na které poznáte pozoruhodný životní příběh izraelského psychologa a pedagoga, který jej dovedl až k vytvoření stovek promyšlených pracovních listů.
Většinu setkání budeme ochutnávat metodu vlastním zážitkem. Vyzkoušíte si práci s pracovními listy ze souboru Uspořádání bodů a Porovnávání. Budete moci nahlédnout ještě do dalších souborů, tzv. instrumentů. 

DSC_9602
IMG_20200224_094929
IMG_20200312_203410
1/1