DEN a VEČER IMPROVIZACE

s Míšou Puchalkovou

Improvizace. Slovo, které někoho láká, někoho děsí. Přijďte si udělat vlastní obrázek a ochutnat užitečné principy improvizace, které vám poslouží v životě i v práci! Vyzkoušet improvizaci na vlastní kůži můžete v rámci workshopů, které budou probíhat po celý den.

Večer si pak jako diváci užijete improvizované představení inspirované odpovědí diváků „MŮŽU SE TĚ ZEPTAT?“

Lektor: Michaela Puchalková

Pořádá: Meandr

 

Datum: 23.9.2020

7.00 -17.00h workshopy

(čas a téma bude upřesněno brzy, vstupné symbolické)

19.00 - 20.30 představení Můžu se tě zeptat?

Vstupné na představení: 180 Kč

Schopnost improvizace je, často nesprávně, vysvětlována jako vlastnost extrovertů, schopnost reagovat rychle, pohotově, schopnost prosadit se, nebo dokonce umění manipulace nebo vypočítavosti, která umožní dostat se z jakéhokoliv průšvihu nebo elegantně zakrýt vlastní chybu. Tak tohle byste opravdu na Dni improvizace čekat neměli, protože, když přijdete, zjistíte pravý opak:

  • že skvěle improvizovat může i introvert, protože právě introverti často umí skvěle pozorovat a naslouchat a to v improvizaci jde především

  • Objevíte kouzlo, které se stane, když si dovolíte vzít chybu do hry, vezmete své strachy ssebou a začnete reagovat na věci, které přichází „Ano, a… místo Ano, ale…“

  • Zjistíte, jaké to je, když se zřeknete soudů a blokujících osobních filtrů, co začne díky tomu vznikat (že by flow a napojení?)

  • Představí se vám improvizace, jako hravý soubor vlastností, který se vyznačuje pokorou, uměním naslouchat a otevřeností. 

  • Okouzlí vás improvizace, která vychází z momentu překvapení a třeba i krize, které se nepolekáte, a více než na rychlost se budete soustředit na pozorné vnímání situace a zvídavou hravost, která umožní udělat s lehkostí další krok. 

Workshopy 

Improvizace se nedá předat přednášením. Proto se s námi do ní ponořte v bezpečném prostředí sebezkušenostních, krátkých zážitkových workshopů.

 

Představení „Můžu se Tě zeptat?“

Zcela improvizovaná show dvou až čtyř improvizačních hráčů. Bez scénáře, nepředvídatelné, inspirováno vámi. Z několika otázek a odpovědí z publika se zrodí charaktery, scény a roztočí se příběh.Bez přípravy, bez rekvizit, zato s čistokrevnou radostí a chutí si spolu a pro vás zahrát a ukázat vám, jak můžou principy improvizace fungovat na jevišti

Hráči: Michaela Puchalková, Monika Nevolová, Jaroslav Fabián, Jan Izzák (změna vyhrazena)

1/1

telefon: 606 625 500

  • Facebook Sociální Icon
@2xLogo-Black.png

MEANDR Řevnice 2Q spol. s r.o.

Náměstí Jiřího z Poděbrad 2

252 30 Řevnice

CORSO - dům Sylvie - přízemí

 Fakturační adresa:

2Q spol. s r.o., Meandr Řevnice

Křižíkova 196/18, 186 00 Praha

DIČ: CZ25797859, IČ: 25797859 

© 2Q spol. s r.o. 2020 / all rights reserved