Lektor: Michaela Puchalková

Pořádá: Meandr

 

Datum: 23.9.2020

Workshopy:

13.00 - 14:30 IMPROVIZACE & PRAVIDLA aneb můžu se IMPROVIZACI NAUČIT?

Zjistíte, jaké to je, když se zřeknete soudů a blokujících osobních filtrů

15:00 - 16:30 workshop UMĚNÍ IMPROVIZACE V KAŽDODENNÍM ŽIVOTĚ

Objevíte kouzlo, které se stane, když si dovolíte vzít chybu do hry, vezmete své
strachy ssebou a začnete reagovat na věci, které přichází

Vstupné na workshop: 120 Kč (členové zdarma)

Představení:

19.00 - 20.30 představení Můžu se tě zeptat?

Vstupné na představení: 180 Kč

Prosíme o registraci zde>>

DEN a VEČER IMPROVIZACE

s Míšou Puchalkovou

Improvizace. Slovo, které někoho láká, někoho děsí. Přijďte si udělat vlastní obrázek a ochutnat užitečné principy improvizace, které vám poslouží v životě i v práci! Vyzkoušet improvizaci na vlastní kůži můžete v rámci workshopů, které budou probíhat po celý den.

Večer si pak jako diváci užijete improvizované představení inspirované odpovědí diváků „MŮŽU SE TĚ ZEPTAT?“

Schopnost improvizace je, často nesprávně, vysvětlována jako vlastnost extrovertů, schopnost reagovat rychle, pohotově, schopnost prosadit se, nebo dokonce umění manipulace nebo vypočítavosti, která umožní dostat se z jakéhokoliv průšvihu nebo elegantně zakrýt vlastní chybu. Tak tohle byste opravdu na Dni improvizace čekat neměli, protože, když přijdete, zjistíte pravý opak:

  • že skvěle improvizovat může i introvert, protože právě introverti často umí skvěle pozorovat a naslouchat a to v improvizaci jde především

  • Objevíte kouzlo, které se stane, když si dovolíte vzít chybu do hry, vezmete své strachy ssebou a začnete reagovat na věci, které přichází „Ano, a… místo Ano, ale…“

  • Zjistíte, jaké to je, když se zřeknete soudů a blokujících osobních filtrů, co začne díky tomu vznikat (že by flow a napojení?)

  • Představí se vám improvizace, jako hravý soubor vlastností, který se vyznačuje pokorou, uměním naslouchat a otevřeností. 

  • Okouzlí vás improvizace, která vychází z momentu překvapení a třeba i krize, které se nepolekáte, a více než na rychlost se budete soustředit na pozorné vnímání situace a zvídavou hravost, která umožní udělat s lehkostí další krok. 

Workshopy 

Improvizace se nedá předat přednášením. Proto se s námi do ní ponořte v bezpečném prostředí sebezkušenostních, krátkých zážitkových workshopů.

 

Představení „Můžu se Tě zeptat?“

Zcela improvizovaná show dvou až čtyř improvizačních hráčů. Bez scénáře, nepředvídatelné, inspirováno vámi. Z několika otázek a odpovědí z publika se zrodí charaktery, scény a roztočí se příběh.Bez přípravy, bez rekvizit, zato s čistokrevnou radostí a chutí si spolu a pro vás zahrát a ukázat vám, jak můžou principy improvizace fungovat na jevišti

Hráči: Michaela Puchalková, Monika Nevolová, Jaroslav Fabián, Jan Izzák (změna vyhrazena)

míša růž big (1)
duo
USA_8907_EDIT-00 (1)
85099630_666380480568967_351518372391183
1/1