Diwali_Diya.jpg

Pořádá: Meandr a Om Dance Academy

 

Datum: sobota 13.11.2021, 18:00

Vstupné: 220 Kč

Poznámka: v ceně vstupného je ochutnávka indických chuťovek a voňavý čaj masala

INDICKÝ VEČER
oslava svátku světel Diwali

Diwali je jedním z nejznámějších indických svátků - svátek světel. Přijďte u jeho příležitosti k nám prožít sobotní podvečer při svíčkách, s vůní čaje masala, s přednáškou Dr. Sandhu o ájurvédském životním stylu

a akupresuře v praxi. K tomu nám zatančí Om dance academy a když budete mít chuť, tak si můžete zatančit s nimi.

Diwali

​V jádru jde o indický ekvivalent dožínkových slavností, ovšem důvod oslav se v různých náboženstvích různí. Nedílnou součástí slavnosti je zapalování malých hliněných lampiček naplněných olejem, které symbolizují vítězství dobra nad zlem.

Dr.Sandhu

Akupresura vychází ze známého poznatku, že na všech zakončeních lidského těla existují reflexní plošky, odpovídající příslušným orgánům nebo oblastem těla. Jak správně využívat tuto skutečnost nás přijde naučit pan PhDr. Bhagwant Singh Sandhu, CSc., odborník na akupresurní a marmové body. 

Ajurvéda  oproti moderní  medicíně  klade  větší  důraz  na  prevenci,  léčí a funguje čistě v souladu s přírodou.  Akupresura je krásná v tom, že ji může praktikovat každý člověk.

 

Rodilý Ind Dr. Sandhu CSc. žije trvale v Praze, mluví plynně česky

a ukazuje lidem cestu, jak žít zdravě bez lékaře a bez léků.

 

Om Dance Academy

Taneční škola a skupina, která se věnuje bollywoodskému tanci, tedy indickému filmovému tanci. Bollywoodský tanec je především o úžasné energii, vyprávění příběhu a nádherných kostýmech. Tanec vychází ze slov a nálady dané písně a také z klasických indických tanců obohacený o moderní fúze všech tanečních stylů.

S láskou k indické kultuře a tradici se podílíme na jejím šíření v naší zemi a okolí a to za oficiální podpory indického velvyslanectví v ČR, kde vedeme kurzy indického tance. 

maxresdefault
press to zoom
47466638_2103168786409625_2183188097678704640_n
press to zoom
Diwali3
press to zoom
India
press to zoom
pexels-satyam-verma-4449068
press to zoom
Diwali_Diya
press to zoom
1/1