top of page

Doba stresová, doba COVIDová

Jakub Chomát


Drtivé většině lidí se za poslední týdny dramaticky změnil život, objevily se úplně nové výzvy ať se jedná o to, co a odkud budeme vlastně dělat, jak se uživíme, zaplatíme složenky, jak budeme vzdělávat naše děti v domácích podmínkách, jak dlouho to celé bude vlastně trvat a hlavně co máme udělat pro to, abychom „to" ideálně my a naši blízcí jak se říká "ve zdraví přežili“...


Jedinou jistotou tak nyní zůstává změna a nutnost adaptace se na nově vznikající podmínky lidského fungování v osobní i pracovní rovině. Tyto změny a nutnost adaptace sebou nesou nemalou míru nejistot a tudíž spouští hlubinné vzorce našeho chování - strachy a obavy. Na fyzické úrovni jsme vlastně denně vystaveni slušným dávkám stresu, jeho novým úrovním aniž by nás kdokoliv učil jak s ním zacházet a jak si pomoci. Každý to tak dělá po svém, jak nejlépe umí a já bych rád nabídl něco v tomto smyslu do placu...


Na nedávno proběhnuvší Síťovce jsem popisoval svůj příběh a mluvil o tom, jak je v dnešní uspěchané a výkonově orientované době nutné chytře nakládat se svojí energii a stresem. V tento super strávený večer ve skvělé atmosféře fajn nalezených a sdílných lidí z poberouní jsem skutečně netušil, že doslova pár dnů na to se nám všem v ČR a dalším po světě přihodí co se přihodilo.


I já, jako lektor a "volnonožec" teď stojím před výzvami a proto jsem se velmi rád připojil do záchranného kruhu "hozeného Meandrem" a chtěl bych nabídnou svoje workshopy Wim Hof Metody, jako příležitosti naučit se efektivní nástroje práce se stresem, vědomě ovlivňovat svůj endokrinní a imunitní systém. Více info o metodě, vědeckých poznatcí a co tato revoluční metoda vlastně s lidskou myslí a tělem dělá, se můžete dozvědět na mých internetových stránkách ZDE. Pokud to s vámi bude rezonovat budu rád pokud si pořídíte poukázku na workshop, na kterém se někdy v následujících 6 měsících uvidíme a s celou metodou se v bezpečném prostředí seznámíte.


Samotné dechové techniky, které v rámci WHM používáme jsou však relativně snadno naučitelné a mají bezprostřední pozitivní účinky na naši náladu a hlavně skvěle nakopávají naší imunitu i proto bych nechtěl čekat několik týdnů, než se uvidíme na případném workshopu a umožnit vám ZDARMA (popř. po vašem uvážení za dobrovolný příspěvek) nabídnou online vedené dechové cvičení. Prvním termínem je tento čtvrtek 9.4.od 20.30, případně neděle 12.4. od 20.30 hod. Na webinář je potřeba se registrovat, učinit tak můžete na tomto odkazu, kde se zároveň dozvíte detaily dýchacích webinářů.

Dovolím si na závěr své osobní doporučení pro tuto dobu - pečujte o sebe, hledejte momenty, kdy je vám dobře, dbejte na kvalitní stravu a spánek a ideálně denně několik minut vědomě jen tak dýchejte.


Mějte se jak nejlépe dovedete


Váš Jakub


foto: archiv autora

239 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page